
| : | ZX10-2-852-S+ |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | Mini-Circuits |
| : | 2 WAYS PWRSPLTR |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Size / Dimension | 0.900" L x 0.740" W x 0.570" H (22.86mm x 18.80mm x 14.48mm) |
| Insertion Loss | 3dB |
| Specifications | Isolation (Min) 16.8dB, 8° Imbalance (Max) |
| Frequency | 500 MHz ~ 8.5 GHz |