
| : | ZVA-71863HP+ |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Mini-Circuits |
| : | GAIN BLOCK, 710 |
| : | - |
| : | Tray |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 71GHz ~ 86GHz |
| RF Type | 5G, Radar, SATCOM |
| Voltage - Supply | 10V ~ 15V |
| Gain | 37dB |
| Current - Supply | 490mA |
| P1dB | 22dBm |
| Test Frequency | 71GHz ~ 86GHz |