
| : | ZVA-183WA-S+ |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Mini-Circuits |
| : | GAIN BLOCK, 100 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 100MHz ~ 18GHz |
| RF Type | 5G |
| Voltage - Supply | 11V ~ 13V |
| Gain | 24dB |
| Current - Supply | 550mA |
| Noise Figure | 4dB |
| P1dB | 29dBm |
| Test Frequency | 1GHz ~ 6GHz |