
| : | ZHDC-10-63-S+ |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | Mini-Circuits |
| : | 10.2 DB DIR COU |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Frequency | 50MHz ~ 6GHz |
| Applications | General Purpose |
| Coupling Factor | 10.2dB |
| Coupler Type | Standard |
| Return Loss | 19dB |
| Supplier Device Package | Module |