
| : | ZFSC-8-43-S+ |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | Mini-Circuits |
| : | 8 WAYS PWRSPLTR |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 4.060" L x 1.600" W x 1.600" H (103.12mm x 40.64mm x 40.64mm) |
| Insertion Loss | 2.1dB |
| Specifications | Isolation (Min) 20dB, 20° Imbalance (Max) |
| Frequency | 10 MHz ~ 1 GHz |