
| : | ZFSC-2-1B+ |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | Mini-Circuits |
| : | 2 WAYS PWRSPLTR |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module Adapter, SMA F (3) |
| Size / Dimension | 1.250" L x 1.250" W x 0.750" H (31.75mm x 31.75mm x 19.05mm) |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Specifications | Isolation (Min) 25dB, 4° Imbalance (Max) |
| Frequency | 5 MHz ~ 500 MHz |