
| : | Y1522V0008TV0L |
|---|---|
| : | Resistor Networks, Arrays |
| : | VPG Foil Resistors |
| : | SMNH2 10K/10K/1 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Series | SMNH |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 10k, 10k |
| Tolerance | ±0.01% |
| Power Per Element | 100mW |
| Circuit Type | Isolated |
| Number of Pins | 8 |
| Package / Case | 8-SMD, Gull Wing |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.295" W (13.21mm x 7.49mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-SMD |
| Height - Seated (Max) | 0.180" (4.57mm) |
| Resistor Matching Ratio | ±0.005% |
| Resistor-Ratio-Drift | ±0.5ppm/°C |
| Number of Resistors | 4 |