
| : | XF18M43200S420 |
|---|---|
| : | Crystals |
| : | TGS |
| : | CRYSTAL 18.432M |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TGS |
| Series | CM32 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 20pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |
| Frequency | 18.432 MHz |