
| : | XC3S200A-4FGG320I |
|---|---|
| : | FPGAs (Field Programmable Gate Array) |
| : | Xilinx (AMD) |
| : | IC FPGA 248 I/O |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Xilinx (AMD) |
| Series | Spartan®-3A |
| Package | Tray |
| Product Status | LAST_TIME_BUY |
| Package / Case | 320-BGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Gates | 200000 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 1.14V ~ 1.26V |
| Number of Logic Elements/Cells | 4032 |
| Supplier Device Package | 320-FBGA (19x19) |
| Number of LABs/CLBs | 448 |
| Total RAM Bits | 294912 |
| Number of I/O | 248 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |