
| : | X4C40K1-20SR1 |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | TTM Technologies Trading (Asia) Company Limited |
| : | 5GDIRECTIONAL C |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TTM Technologies Trading (Asia) Company Limited |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Frequency | 3.3GHz ~ 5.1GHz |
| Insertion Loss | 0.08dB |
| Applications | LTE |
| Power - Max | 25W |
| Coupling Factor | 20 ± 1dB |
| Coupler Type | Standard |
| Supplier Device Package | 1210 |