
| : | WS-3275-KD-2400 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| : | 3G Shielding Specialties |
| : | RFI FOF GASKET |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3G Shielding Specialties |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU) |
| Length | 24.000" (609.60mm) |
| Shape | D-Shape |
| Type | Fabric Over Foam |
| Width | 0.709" (18.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 71°C |
| Height | 0.562" (14.27mm) |
| Attachment Method | Adhesive |