
| : | W35N04JWTBIF |
|---|---|
| : | Memory |
| : | Winbond Electronics Corporation |
| : | 4G-BIT OCTAL NA |
| : | - |
| : | Tray |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Winbond Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 4Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.95V |
| Technology | FLASH - NAND (SLC) |
| Clock Frequency | 166 MHz |
| Memory Format | FLASH |
| Supplier Device Package | 24-TFBGA (8x6) |
| Memory Interface | SPI - Octal I/O |
| Memory Organization | 512M x 8 |