
| : | VIOT-1SIM |
|---|---|
| : | Subscriber Identification Module (SIM) Cards |
| : | Velocity IoT |
| : | VIOT-FLEX GLOBA |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Velocity IoT |
| Series | VIoT-Flex |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Format | 2FF (Mini), 3FF (Micro), 4FF (Nano) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Class | A (5V), B (3V), C (1.8V) |
| Memory | 128K |
| Carrier Network | Universal |
| Network Technology | 2G, 3G, 4G, 5G, IOT |