
| : | V580ME08-LF |
|---|---|
| : | VCOs (Voltage Controlled Oscillators) |
| : | Z-Communications |
| : | VCO Frequency |
| : | - |
| : | Strip |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Z-Communications |
| Series | V |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 75°C |
| Voltage - Supply | 8.4V |
| Height | 0.220" (5.59mm) |
| Frequency Range | 680 ~ 820MHz |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -8 |
| Frequency - Center | 750MHz |
| Icc Max | 36mA |
| Pushing (MHz/V) | 2 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -104 |
| Power (dBm) | 12.5 ±3.5 |