
| : | UC3854QTR-UN |
|---|---|
| : | PFC (Power Factor Correction) |
| : | Unitrode |
| : | 1.5A, 118KHZ BI |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Unitrode |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-LCC (J-Lead) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 10V ~ 20V |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Mode | Average Current |
| Supplier Device Package | 20-PLCC (9x9) |
| Current - Startup | 1.5 mA |