
| : | TTK50S-HXJ0-K02 |
|---|---|
| : | Angle, Linear Position Measuring |
| : | SICK |
| : | MOTORFEEDBACK |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SICK |
| Series | TTK50 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Termination Style | Cable |
| Voltage - Supply | 7V ~ 12V |
| Linear Range | 0 ~ 940.00mm (0 ~ 37.01") |
| Actuator Type | External Magnet, Included |
| Technology | Magnetoresistive |
| For Measuring | Linear Position |
| Output Signal | Cosine, Sine |