
| : | TMCUA1A106KTRF |
|---|---|
| : | Tantalum Capacitors |
| : | Vishay / Sprague |
| : | TMCUA1A106KTRF |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TMCU |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4Ohm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | UA |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |