| : | TLE5046ICIJGPW25HALA1 |
|---|---|
| : | Linear, Compass (ICs) |
| : | IR (Infineon Technologies) |
| : | SPEED & CURRENT |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SIP, SSO-2-2 |
| Output Type | PWM |
| Mounting Type | Through Hole |
| Axis | X, Y, Z |
| Operating Temperature | -40°C ~ 190°C |
| Voltage - Supply | 4.25V ~ 20V |
| Technology | Magnetoresistive |
| Sensing Range | 250mT (X,Y), 500mT (Z) |
| Current - Supply (Max) | 16.1mA |
| Supplier Device Package | PG-SSO-2-2 |