
| : | TCTOBL0E337M8R-2A1 |
|---|---|
| : | Tantalum - Polymer Capacitors |
| : | KYOCERA AVX |
| : | BL- CASE / 337- |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TCTO |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20mOhm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | BL |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 330 µF |
| Voltage - Rated | 2.5 V |