| : | TANGO29/1M/SMAM/RP/S/35 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Siretta |
| : | 2.4GHZ 12MM SMA |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Siretta |
| Series | TANGO 29 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi |
| Gain | 0dBi |
| Termination | RP-SMA Male |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Dome |
| Height (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |
| Power - Max | 1 W |