
| : | TAMP-72LN+ |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Mini-Circuits |
| : | SMT LNA, 400 - |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 11-SMD, No Lead |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 400MHz ~ 700MHz |
| RF Type | Cellular |
| Voltage - Supply | 5V |
| Gain | 20dB |
| Current - Supply | 90mA |
| Noise Figure | 1dB |
| P1dB | 21.5dBm |
| Test Frequency | 400MHz ~ 700MHz |