
| : | STGIF7CH60TS-XZ |
|---|---|
| : | Power Driver Modules |
| : | STMicroelectronics |
| : | DISCRETE |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | SLLIMM - 2nd |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 26-PowerDIP Module (1.146", 29.10mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | IGBT |
| Configuration | 3 Phase Inverter |
| Voltage - Isolation | 1600Vrms |
| Current | 10 A |
| Voltage | 600 V |