
| : | SN74BCT8373ANT |
|---|---|
| : | Specialty Logic |
| : | Texas Instruments |
| : | IC SCAN TEST DE |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74BCT |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Bits | 8 |
| Logic Type | Scan Test Device with D-Type Latches |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supply Voltage | 4.5V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |