
| : | SLB9672XU20FW1523XTMA1 |
|---|---|
| : | Application Specific Microcontrollers |
| : | IR (Infineon Technologies) |
| : | SECURITY CONTRO |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-UFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | SPI |
| RAM Size | 51K x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 1.95V, 3V ~ 3.6V |
| Controller Series | SLB 9672 |
| Program Memory Type | NVSRAM |
| Applications | Embedded Security Trusted Computing |
| Core Processor | 32-Bit |
| Supplier Device Package | PG-UQFN-32-1 |
| Number of I/O | 3 |