
| : | SKY66187-11 |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Skyworks Solutions, Inc. |
| : | HIGH EFFI 758 - |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Skyworks Solutions, Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-SMD Module |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.62GHz ~ 2.69GHz |
| RF Type | 3G/4G, FDD, LTE |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Gain | 41dB |
| Current - Supply | 610mA |
| P1dB | 31.5dBm |
| Test Frequency | 1.842GHz |
| Supplier Device Package | 28-MCM (5x5) |