
| : | SIT8008BIL73-33S-19.200000 |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | SiTime |
| : | MEMS OSC XO 19. |
| : | - |
| : | Strip |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SiTime |
| Series | SiT8008B |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | HCMOS, LVCMOS |
| Function | Standby (Power Down) |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply (Max) | 4.5mA |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Frequency | 19.2 MHz |
| Base Resonator | MEMS |