
| : | SCK205R0MSBY |
|---|---|
| : | NTC Thermistors |
| : | Thinking Electronics Industrial Co. |
| : | NTC 20mm 5 oHm |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Thinking Electronics Industrial Co. |
| Series | SCK |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Disc, 19.8mm Dia x 4.8mm W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 5 |
| Resistance Tolerance | ±20% |
| Length - Lead Wire | 1.02" (26.00mm) |
| Power - Max | 4.9 W |