
| : | SCK101201LFY |
|---|---|
| : | NTC Thermistors |
| : | Thinking Electronics Industrial Co. |
| : | NTC Therm. 10mm |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Thinking Electronics Industrial Co. |
| Series | SCK |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Disc, 10.3mm Dia x 3.8mm W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 170°C |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 120 |
| Resistance Tolerance | ±15% |
| Length - Lead Wire | 0.03" (0.80mm) |
| Power - Max | 2.4 W |