
| : | SCK08053MMY005 |
|---|---|
| : | NTC Thermistors |
| : | Thinking Electronics Industrial Co. |
| : | NTC 8mm 53 oHm |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Thinking Electronics Industrial Co. |
| Series | SCK |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Disc, 7.8mm Dia x 3.8mm W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 170°C |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 5 |
| Resistance Tolerance | ±20% |
| Power - Max | 2.3 W |