
| : | SCD42-D-R2 |
|---|---|
| : | Gas Sensors |
| : | Sensirion |
| : | SENSOR CARBON D |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sensirion |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Output | I2C |
| Type | Carbon Dioxide (CO2) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 15mA |