
| : | S-19108N41H-M5T1U |
|---|---|
| : | Supervisors |
| : | ABLIC |
| : | LINEAR IC |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ABLIC |
| Series | S-19108 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Type | Voltage Detector |
| Reset | Active Low |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Reset Timeout | 40µs Typical |
| Voltage - Threshold | 4.1V |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |