
| : | RYLR993_Lite |
|---|---|
| : | RF Transceiver Modules and Modems |
| : | REYAX |
| : | LORAWANEVALUATI |
| : | - |
| : | Case |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | REYAX |
| Series | LoRa™ |
| Package | Case |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Sensitivity | -148dBm |
| Frequency | 820MHz ~ 960MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Power - Output | 22dBm |
| Current - Transmitting | 140mA |
| Antenna Type | Antenna Included |
| Serial Interfaces | UART |