
| : | RAM-6A+ |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Mini-Circuits |
| : | SMT LNA, DC - 2 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, Flat Leads |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 0Hz ~ 2GHz |
| RF Type | Cellular, UHF, VHF |
| Voltage - Supply | 3.5V |
| Gain | 17.1dB |
| Current - Supply | 16mA |
| Noise Figure | 2.3dB |
| P1dB | 3.2dBm |
| Test Frequency | 500MHz |