
| : | PTF01-151A-504B2 |
|---|---|
| : | Slide Potentiometers |
| : | J.W. Miller / Bourns |
| : | SLIDE POT 500KO |
| : | - |
| : | Tray |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | Pro Audio PTF |
| Package | Tray |
| Product Status | OBSOLETE |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Top |
| Size / Dimension | Rectangular - 5.039" L x 0.787" W x 0.433" H (128.00mm x 20.00mm x 11.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Travel Range | 100mm |
| Fader Type | Standard |
| Resistance | 500 kOhms |