
| : | PSL01-3082A-103B1 |
|---|---|
| : | Slide Potentiometers |
| : | J.W. Miller / Bourns |
| : | SLIDE POT 10K O |
| : | - |
| : | Tray |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | PSL |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Top |
| Size / Dimension | Rectangular - 6.181" L x 0.591" W x 1.008" H (157.00mm x 15.00mm x 25.60mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Travel Range | 100mm |
| Fader Type | Motor |
| Resistance | 10 kOhms |