
| : | PSC-4-1+ |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | Mini-Circuits |
| : | 4 WAYS PWRSPLTR |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP Module |
| Size / Dimension | 0.785" L x 0.385" W x 0.400" H (19.94mm x 9.78mm x 10.16mm) |
| Insertion Loss | 0.7dB |
| Specifications | Isolation (Min) 20dB, 8° Imbalance (Max) |
| Frequency | 100 kHz ~ 200 MHz |