
| : | PM-WT75 |
|---|---|
| : | Pulse Transformers |
| : | Premier Magnetics |
| : | WIDEBAND RF PUL |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Premier Magnetics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 7µH |
| Size / Dimension | 0.451" L x 0.346" W (11.45mm x 8.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | Data/Voice Coupling |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1:1 |
| Height - Seated (Max) | 0.189" (4.80mm) |