
| : | PFR02S-6190-FNH |
|---|---|
| : | Chip Resistor - Surface Mount |
| : | Delta Electronics / Cyntec |
| : | RES SMD 619 OHM |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Delta Electronics / Cyntec |
| Series | PFR02S |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Tolerance | ±1% |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 01005 |
| Height - Seated (Max) | 0.006" (0.15mm) |
| Resistance | 619 Ohms |