
| : | PFC212138A-101K |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | ITG Electronics, Inc. |
| : | XFMR 105UH TH |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ITG Electronics, Inc. |
| Series | PFC212138A |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 2.106" L x 2.106" W (53.50mm x 53.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Toroidal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Height - Seated (Max) | 1.378" (35.00mm) |
| Inductance @ Frequency | 105µH @ 10kHz |