
| : | PEWIR1004A |
|---|---|
| : | RF Circulators and Isolators |
| : | Pasternack |
| : | WR-22 Waveguide |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Frequency | 33 GHz ~ 50 GHz |
| Type | Isolator |
| Insertion Loss | 1.3dB |
| VSWR | 1.3 |
| Isolation | 25dB |
| Supplier Device Package | Module |
| Power - Average Forward | 1.5 W |