
| : | PEWGS6042 |
|---|---|
| : | RF Switches |
| : | Pasternack |
| : | WR-34 Waveguide |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SPDT, DPDT |
| RF Type | Radar, VSAT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 10V ~ 20V |
| Insertion Loss | 0.15dB (max) |
| Frequency Range | 22GHz ~ 33GHz |
| Topology | Reflective |
| Isolation | 60dB (min) |