
| : | PEWCP1083-40 |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | Pasternack |
| : | WR-112 Waveguid |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Frequency | 6.57GHz ~ 9.99GHz |
| Insertion Loss | 0.1dB |
| Applications | General Purpose |
| Power - Max | 800W |
| Coupling Factor | 40dB |
| Coupler Type | Standard |
| Isolation | 18dB |