
| : | PEWCP1005 |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | Pasternack |
| : | WR-34 Waveguide |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Frequency | 22GHz ~ 33GHz |
| Insertion Loss | 0.35dB |
| Applications | General Purpose |
| Coupling Factor | 10dB |
| Coupler Type | Standard |