
| : | PE9854B/SF-15 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Pasternack |
| : | WR-62 Waveguide |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Waveguide Mount |
| Frequency Range | 12.4GHz ~ 18GHz |
| Applications | General Purpose |
| Gain | 15dBi |
| Termination | SMA Female |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.3 |
| Antenna Type | Horn |
| Frequency Group | SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 15.2GHz |
| RF Family/Standard | General ISM |