
| : | PE71S6509 |
|---|---|
| : | RF Switches |
| : | Pasternack |
| : | SPDT Electromec |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SPDT |
| RF Type | SATCOM |
| Operating Temperature | -25°C ~ 65°C |
| Voltage - Supply | 12V |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| Frequency Range | 0Hz ~ 12.4GHz |
| Topology | Absorptive |
| Test Frequency | 12GHz |
| Isolation | 80dB |