
| : | PE71S1109 |
|---|---|
| : | RF Switches |
| : | Pasternack |
| : | Reflective SP4T |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SP4T |
| RF Type | VSAT |
| Operating Temperature | -45°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Insertion Loss | 1.7dB |
| Frequency Range | 0Hz ~ 6GHz |
| Topology | Reflective |
| Test Frequency | 6GHz |
| Isolation | 30dB |
| IIP3 | 50dBm |