
| : | PE2CP1024-6 |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | Pasternack |
| : | Directional 6 d |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Frequency | 800MHz ~ 2.5GHz |
| Insertion Loss | 0.5dB |
| Applications | CDMA, GSM, LTE |
| Power - Max | 50W |
| Coupling Factor | 6 ± 1dB |
| Coupler Type | Standard |
| Supplier Device Package | Module |