
| : | PE2050 |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | Pasternack |
| : | 90 Degree SMA H |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Frequency | 500MHz ~ 1GHz |
| Applications | General Purpose |
| Power - Max | 100W |
| Coupling Factor | 3.2 ± 0.3dB |
| Coupler Type | Standard |
| Isolation | 28dB |
| Supplier Device Package | Module |