
| : | PE2035 |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | Pasternack |
| : | 2 Way N Wilkins |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 2.000" L x 1.000" W x 1.050" H (50.80mm x 25.40mm x 26.67mm) |
| Insertion Loss | 0.7dB |
| Specifications | Isolation (Min) 20dB, 1.3 VSWR (Max) |
| Frequency | 4 GHz ~ 8 GHz |