
| : | PE15A63000 |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Pasternack |
| : | 1 dB NF Input P |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 10MHz ~ 1GHz |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 10V ~ 15V |
| Gain | 32dB |
| Current - Supply | 120mA |
| Noise Figure | 1dB |
| P1dB | 17dBm |
| Supplier Device Package | Module |